Popularne serwisy streamingowe – sprawdź czy je znasz!

W dzisiejszych czasach internet nie jest już jedynie źródłem informacji, ale również często także rozrywki. Bardzo wielu twórców, poza publikowaniem vlogów czy przygotowanych wcześniej filmów stawia na kontakt z widzami na żywo. Nie ma w tym nic dziwnego, to nie tylko doskonała zabawa dla odbiorców, ale również szansa na zarobienie pieniędzy z wpłacanych przez widzów donate’ów. Miejscem, w którym twórcy nadają swoje transmisje są serwisy streamingowe. Sprawdźmy najpopularniejsze z nich i dowiedzmy się, jakie treści tam znajdziemy.

Serwisy streamingowe to nic innego jak platformy online, które dają nam możliwość nadawania na żywo swoich transmisji. Widzowie mogą nie tylko oglądać nasze wystąpienie przed kamerą, patrzeć jak gramy w gry czy komentujemy aktualne wydarzenia. Mają bowiem również możliwość brania udziału w dyskusji na czacie na żywo czy też wspierania swojego ulubionego twórcy za pomocą krótkich, płatnych komentarzy pisemnych lub głosowych. “Donejty”, bo tak potocznie określają tę funkcję użytkownicy serwisów streamingowych to szansa na przekazanie nie tylko wsparcia, ale również informacji, która zostanie dostrzeżona przez twórcę.

Najpopularniejsze serwisy streamingowe

Serwisy streamingowe cieszą się obecnie dużą popularnością, co sprawia, że funkcję tę oferuje nam coraz więcej platform internetowych. Jedną z tych, która zasłynęła jako miejsce streamów jest Twitch. To serwis streamingowy, na którym najpopularniejsze są transmisje z gier. Drugie miejsce zajmuje YouTube – tutaj możemy zobaczyć nie tylko gameplay’e ale również transmisje commentary – czyli twórców przeglądających i komentujących filmy innych użytkowników. Możliwość prowadzenia streamu dają nam również media społecznościowe – Facebook oraz Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *