Opony do wózków widłowych – kiedy należy je wymienić?

Od sprawnych opon do wózków widłowych zależy możliwość i jakość eksploatacji pojazdu. Jakie są kryteria konieczności ich wymiany?

Opony do wózków widłowych, a konieczność wymiany

Są sytuacje, w których następuje konieczność wymiany opon do wózków widłowych. Tak dzieje się w chwili, gdy zachodzi starcie, zniszczenie lub mechaniczne zużycie opon do wózków widłowych. Stan techniczny ogumienia możemy stwierdzić dzięki parametrom podawanym na oponie. Znajdziemy na nich wskaźnik: zużycie bieżnika.

Opony do wózków widłowych wymagają wymiany, gdy:

  • są nadmiernie zużyte – głębokość rzeźby bieżnika przekracza 16 mm;
  • uległy nadmiernemu zniszczeniu – np. pęknięcie lub rozwarstwienie;
  • uszkodzenie mechaniczne;
  • zachodzi zmiana wykorzystania wózka widłowego – należy sprawdzić czy opony, które użytkujemy nadają się do nowej funkcji.

Opony do wózków widłowych należy wymienić w każdym przypadku wątpliwości co do ich prawidłowej pracy. Szczególną uwagę należy zwrócić na ich przyczepność.

Należy pamiętać również o odpowiednim dopasowaniu opon do wózków widłowych do pełnionych przez nie funkcji. Należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym mają pracować wózki widłowe, dynamikę wykonywanych zadań oraz rodzaj i wagę przewożonych materiałów.

Konieczna wymiana opon do wózków widłowych – tu je kupisz!

Wymiana opon do wózków widłowych ma wpływ na funkcjonowanie pojazdów, a tym samym sprawność produkcji czy nawet bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej oferty np. https://www.d-h.com.pl/. Jest to propozycja szczególnie korzystna dla mieszkańców województwa zachodnio-pomorskiego, gdyż w tym miejscu znajduje się rekomendowana firma.

Pracownicy „D-H” charakteryzują się dużą wiedzą i doświadczeniem, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. Warto wiedzieć, że oprócz sprzedaży opon, firma ta zajmuje się również sprzedażą oraz serwisem wózków widłowych, a także dostarcza części do nich. Zamówione części trafiają we wskazane miejsce już w czasie 24 godzin od złożenia zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *