Książki, które warto przeczytać

Rynek udostępnia nam bardzo dużo najróżniejszych książek. Różnią się one stylem pisania, tematyką, grubością, rodzajem, a także językiem. Dzięki temu, że wybór jest bardzo szeroki, nie zawsze trafimy na dobrą, godną polecenia książkę. Oto kilka propozycji lektur, którym warto poświęcić odrobinę uwagi.

„Sto lat samotności” Gabriel García Márquez

„Sto lat samotności” jest powieścią, uznawaną za arcydzieło. Książka jest o trudnej tematyce, jednak pochłonęła niejednego czytelnika. Nie jest ona dla każdego. Opowiada o zawiłych losach kilku pokoleń. Porusza wiele ciężkich wątków, pozwala na rozterki i zastanowienie się nad sensem.

„Paragraf 22” Joseph Heller

Książkę Josepha Hellera „Paragraf 22” z pewnością cechuje czarny humor, połączony z groteską i ironią. Absurd w tej lekturze jest na porządku dziennym. Heller żartem opisuje losy pilotów podczas II wojny światowej. Dana książka ma wielu zwolenników, a nie jeden powiedział, że to najlepsza jaką czytał.

„Mistrz i Małgorzata” Michaił Bułhakow

Obecnie „Mistrz i Małgorzata” jest lekturą szkolną. Nie jest to powieść, która przypadnie do gustu wszystkim. Jednak każda z osób, którym się spodobała, wymieni co innego, jak ulubiony wątek. Nie każdy ją zrozumie, a niektórzy powiedzą, że jej treść jest bez sensu, jednak warto zagłębić się w ta lekturę, aby chociaż spróbować ją zrozumieć.

„Duma i uprzedzenie” Jane Austen

„Dumę i uprzedzenie” z pewnością można nazwać powieścią ponadczasową. Jest to jedna z książek, którą czyta się, aby odetchnąć, odpocząć, oderwać od codzienności. Bardzo łatwo jest wczuć w życie głównych bohaterów i pozostać z nimi jeszcze po zakończeniu książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *