Jak chronić wyświetlacz przed stłuczeniem?

W obecnych czasach telefon towarzyszy nam praktycznie przez cały dzień, podczas różnych aktywności. Nie trudno więc o to, by wypadł nam z ręki. Choć smartfony są coraz bardziej zaawansowane technicznie, mimo wprowadzanych zmian producentom nie udało się jednak całkowicie zabezpieczyć ich przed uszkodzeniem w takiej sytuacji. Najczęściej dochodzi wówczas do stłuczenia wyświetlacza telefonu. To poważny problem, który wiąże się z koniecznością kosztownej naprawy. Warto więc wiedzieć w jaki sposób skutecznie chronić wyświetlacz przed stłuczeniem.

Szybka na telefon – dlaczego jest lepszym rozwiązaniem niż folia?

Podstawowym sposobem na ochronę wyświetlacza jest naklejenie na jego powierzchnię warstwy zabezpieczającej. do wyboru mamy folię lub szybkę na telefon wykonaną ze szkła hartowanego. Folia jest tańsza, jej koszt to zaledwie kilka złotych. Musimy jednak mieć świadomość, że o ile dobrze chroni ekran przed zarysowaniami przy kontakcie z paznokciami czy przedmiotami w naszej kieszeni o tyle nie zabezpieczy ekranu przed stłuczeniem podczas upadku smartdona. Szybka na telefon jest nieco droższa (zapłacimy za nią ok 20 złotych), jednak w czasie upadku amortyzuje siłę uderzenia, co zwiększa szanse na to, że nasz telefon wyjdzie bez szwanku.

Co poza szkłem na telefon możemy zrobić?

Poza szybką na telefon warto również wybrać odpowiednie etui, które także chroni telefon przed działającymi na niego siłami w trakcie upadku. Szczególnie dobrze sprawdzają się etui z zamykaną przednią klapką, które chronią całe urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *