Kondycja skóry – jak o nią dbać na różnych etapach życia?

Czas jest bezwzględny dla skóry. Choć nie chcemy o tym myśleć, on wciąż płynie. Na każdym etapie życia będziemy potrzebować innego wsparcia w radzeniu sobie z problemami skórnymi. Na szczęście szeroki asortyment kosmetyków i suplementów diety pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb. W tym artykule podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Kondycja skóry w wieku nastoletnim

Wygląd jest bardzo ważny – szczególnie dla nastolatków. Kiedy ich ciało się zmienia, czują się niepewnie i często zyskują nowe kompleksy, które mogą pozostać z nimi do końca życia. Niestety w okresie tak dużych zmian hormonalnych na twarzy może pojawić się trądzik. Nieestetycznie wyglądające krostki są zmorą młodzieży. Jak się ich pozbyć? Często konieczna jest konsultacja z dermatologiem. Z domowych sposobów możemy polecić wieloetapową pielęgnację, uwzględniającą oczyszczające produkty oraz punktowe preparaty wysuszające niedoskonałości. Warto wybierać kosmetyki o działaniu antybakteryjnym. Równie istotna jest troska o higienę – regularne wymienianie ręcznika, poszewki od poduszki oraz mycie twarzy przynajmniej dwa razy dziennie.

Kondycja skóry po 25 roku życia

Czy tego chcemy, czy nie, po 25 roku życia zaczynamy się starzeć. Choć nie oznacza to od razu pojawienia się głębokich zmarszczek, poziom kolagenu powoli będzie spadał. Na tym etapie warto zadbać o kondycję skóry, stosując suplementy diety. Może to być na przykład Este Synergy https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Należy przy tym pamiętać, by wybierać najwyższej jakości produkty. Dobrze wybierać preparaty z kolagenem i kwasem hialuronowym. Do tego można wprowadzić do pielęgnacji głęboko nawilżające kremy i sera przeciwzmarszczkowe. Na pewno nie zaszkodzi też rzucenie palenia oraz wprowadzenie do codziennej rutyny odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Troska o kondycję skóry od wewnątrz powinna uwidocznić się też na zewnątrz – w postaci ładniejszej cery. To także sposób na zachowanie młodości na dłużej i oszukanie zegara biologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *