Dlaczego warto czytać książki?

Czytania książek dostarcza nam masę rozrywki. Pozwala przenieść się do magicznego świata, w który zagłębiamy się podczas czytania. Dodatkowo jest ono relaksujące i pozwala zapominać o smutkach. Wiąże ono ze sobą nie tylko korzyści rozrywkowe, ale także wiele innych. Jakie są powody, dla których warto jest czytać książki?

Czytanie pobudza naszą wyobraźnię

Czytają ulubioną powieść, wyobrażamy sobie co się dzieje, dzięki czemu nasza wyobraźnia pracuje intensywnie i się rozwija. Czasami czytamy o rzeczach, które nie istnieją w rzeczywistym świecie, zwizualizowanie ich sobie może być wyzwaniem.

Czytanie poprawia pamięć

Podczas czytanie musimy zapamiętać wiele rzeczy, takich jak imiona bohaterów, wątki poboczne, przebieg akcji, historie, miejsca i najróżniejsze szczegóły. Dzięki czytaniu ćwiczymy nasza pamięć.

Czytanie poszerza słownictwo

Dzięki czytaniu książek nasz zasób słów jest dużo większy. Nie raz natkniemy się na słowo, którego znaczenia nie znamy. Wtedy sprawdzam je, dzięki czemu poznajemy.

Czytanie poprawia koncentrację

Podczas czytając naszą uwagę skupiamy na lekturze, nawet kiedy do dokoła nas mogą dziać się różne rzeczy. Wymaga to dłuższej koncentracji na jednej czynności, dzięki czemu ją ćwiczymy.

Czytanie poszerza wiedzę

Książki są skarbnicą wiedzy. Zawierają bardzo wiele informacji, które niekiedy mogą być dla nas nowe i nieznane.

Czytanie pomaga zasnąć

Badania potwierdzają, że osoby, które regularnie czytają książki przed snem, zasypiają z łatwością i mają dobry sen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *